Ogłoszenia duszpasterskieTRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 października 2021

 1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą, tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.
 3. Modlitwa różańcowa w naszym kościele o 17.30, a w niedziele o godzinie 15.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dzieci i młodzieży i dorosłych. Przypominamy dzieciom o konkursie na różaniec z BELECZEGO.
 4. Kończy się październik – miesiąc różańca. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
 5. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.
 6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
 8. Ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła składają mieszkańcy z roli: CHROMOWA i KURDASOWA.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:śp. Stanisław OCZKOWSKI. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o Jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  – w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.