Ogłoszenia duszpasterskieDWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 września 2023

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny
 2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w niedzielę o godz. 15.30; a w tygodniu o 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych.
 5. CHÓR parafialny zaprasza wszystkie chętne dziewczynki, które chcą śpiewać w naszym kościele na próbę w środę o godzinie 15.00 do dolnego kościoła.
 6. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki.
 7. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Krzysztof GRZECHYNKA Niech wszechmogący Bóg przebaczy mu grzechy, aby mógł radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.
 8. Czytajmy i wspierajmy prasę katolicką , nie bądźmy obojętni na Słowo Boże.
 9. Ofiarę na kwiaty i za sprzątanie świątyni składają mieszkańcy MAJCHRZAKOWA.
 10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
  z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe);
  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).